2 квітня – Міжнародний день дитячої книги

2 квіт. 2024
2 квітня – Міжнародний день дитячої книги відзначається щорічно в день народження датського письменника-казкаря Ганса Хрістіана Андерсена. Дитина, яка любить і вміє читати – щаслива. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Ці друзі – книги.«Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу, хто ти».Скільки у людей потреб, стільки різних книг.

Людина, для якої книжка уже  в  дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта , як пензлик  для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою і спустошеною. Перша в Україні бібліотека для дітей була заснована у 1909 році у Києві бібліотекарем-педагогом Дорою Доброю (сьогодні - це Київська обласна бібліотека для дітей). Зараз у ній міститься майже 500 тисяч примірників книг. Витоки дитячої книги сходять до епохи, коли в Англії з'явився верстат   і   У.Кекстон  випустив у 1477 р. першу книгу англійською мовою.

Серед його численних видань були байки Езопа і забавний "Роман про Лиса". У 1658 році чеський священик і педагог Ян Коменський опублікував першу книгу для дітей "Світ чуттєвих речей в картинках" - підручник на латині з гравюрами. Протягом XVII століття дітей навчали і виховували в основному Біблії та книг релігійного змісту. Початок золотого століття дитячої літератури відноситься до середини XIX століття. До цього часу нарешті визнали, що дітям, крім підручників та релігійних творів, потрібні власні книги. Дивно, але література для дітей часто приводила в захват і дорослих. Сама королева Великобританії зачитувалася  книгою "Пригоди Аліси в Країні чудес" Л. Керрола, насолоджуючись вільною   грою фантазії і гумору.

Але і казки ніхто не відміняв. І самим великим казкарем на всі часи, напевно, залишиться Ганс Християн Андерсен. Двадцяте століття подарувало юним читачам Пітера Пена, Мері Поппінс, Старого Хоттабича, Гаррі Поттера і багатьох інших чудових героїв. Ось уже понад півстоліття діти і дорослі зачитуються трилогією "Володар кілець" Дж. Р.Р. Толкієна. Дитячі книги вбирають у себе цілий світ , все цікаве, що буває на світі.
Книжкова виставка, яку підготували  в відділі абонемента , зацікавить юних користувачів. На поличках знайдуться книжечки  цікаві як за  змістом, так і за оформленням, з яскравими  кольоровими  ілюстраціями. На виставці  представлені  книги від  українських видавництв : дитячі  книги  різноманітної  тематики, казкові пригоди  для самих маленьких  читачів.

Дорогі діти, пориньте  у світ  пригод  разом з  книгою.

Сприймайте  прочитане розумом і серцем!