Правила поведінки в школі

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ У ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

• Учні приходить до закладу освіти за 15 хвилин до початку занять, чистими і охайними, займають своє робоче місце і готують все необхідне до уроку.
  • Учні повинні носити шкільну форму:

- хлопчики: сорочка світлого кольору, темного кольору піджак та брюки;

- дівчатка: сарафан, блузка (світлий верх, темний низ).

• Не можна приносити в школу і на її територію зброю, вибухові або вогненебезпечні речовини; спиртні напої, наркотики, а також токсичні речовини і отрути.
  • Не можна без дозволу педагогів йти з школи чи з її території в урочний час.
  • У разі пропуску занять учень повинен пред'явити класному керівникові  довідку від лікаря або записку від батьків про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважної причини не дозволяється.
  • Учні зобов’язані виявляти пошану до старших, піклуватися про молодших.
  • Учні зобов’язані берегти як своє майно, так і майно школи.

ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ

• Коли педагог входить в клас, учні встають на знак вітання і сідають після того, як він відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.
  • Під час уроків не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати товаришів від занять сторонніми розмовами, іграми чи іншими сторонніми справами.
  • Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на його питання, потрібно підняти руку і дочекатися дозволу.
  • Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні повинні встати.

ПОВЕДІНКА ДО ПОЧАТКУ УРОКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАНЯТЬ

• Під час перерв між заняттями і після їх закінчення учні зобов'язані:

- навести чистоту і порядок на своєму робочому місці;

- вийти з класу;

- підкорятися вимогам педагогів і працівників школи.

• Учням забороняється:

- бігати по коридору та сходах і в інших місцях, не пристосованих для ігор;

- штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу;

- вживати непристойні слова і жести, надто шуміти, заважати відпочивати іншим;

• Чергові по класу:

- знаходяться в кабінеті під час перерви;

- забезпечують порядок в класі;

- допомагають учителеві підготувати клас до наступного уроку;

- після закінчення занять проводять посильне прибирання класу.

• Вихід за територію закладу освіти (за огорожу) під час перерв заборонений.
  • На території і в будівлі закладу освіти не дозволяється жувати жуйку, приклеювати її на меблі, посуд, кидати на підлогу.
  • Мобільні телефони приносити в школу заборонено.
  • Учні не мають права під час знаходження на території школи і при проведенні виховних заходів здійснювати дії, що небезпечні для життя і здоров'я як для них самих так і для оточуючих.